Yandex Metrika

UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ABD ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI JAKE SULLİVAN AÇIKLADI!

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Putin'in Ukrayna'yı işgali Olimpiyatlar esnasında başlayabileceğini belirterek, Amerikalıların Ukrayna'yı derhal terk etmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan ABD Donanmasının Rusya- Ukrayna geriliminin tırmanması üzerine Avrupa'dan sorumlu 6. Filo bölgesine 4 muhrip gemisi gönderdiği bildirildi.

ABD ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI JAKE SULLİVAN AÇIKLADI!

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Putin'in Ukrayna'yı işgali Olimpiyatlar esnasında başlayabileceğini belirterek, Amerikalıların Ukrayna'yı derhal terk etmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan ABD Donanmasının Rusya-Ukrayna geriliminin tırmanması üzerine Avrupa'dan sorumlu 6. Filo bölgesine 4 muhrip gemisi gönderdiği bildirildi.ABD'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Putin'in Ukrayna'yı işgalinin Olimpiyatlar sırasında başlayabileceğini söyledi. Sullivan ayrıca olası bir işgal için Ukrayna'yı suçlamak için Rusya'yı 'sahte bayrak' operasyonu bahanesi ile Ukraynayı suçlamamaları konusunda uyardı.Sullivan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:ABD'li yetkililere göre Amerikalılar önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde #Ukrayna'dan ayrılmalı. Ukrayna'ya bir Rus saldırısı daha önce gerçekleşirse, hava bombardımanı ve füze saldırılarıyla başlaması muhtemeldir ve uyruklarına bakılmaksızın sivilleri öldürebilir. Müteakip bir kara istilası büyük bir gücün saldırısını içerecektir.Öte yandan ABD Donanmasının Rusya-Ukrayna geriliminin tırmanması üzerine Avrupadan sorumlu 6. Filo bölgesine 4 muhrip gemisi gönderildiği belirtildi.

 

Son Güncelleme: 11.02.2022 23:28:12
Anahtar Kelimeler:
abdrusyaişgal